Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej Nr 289
Nauczyciel na medal nominacja PDF Drukuj Email
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
miło nam poinformować, że nasze nauczycielki:
  • Pani Katarzyna Szkiełko- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
  • Pani Agnieszka Olszacka – nauczycielka języka polskiego
  • Pani Paulina Melczewska- nauczycielka biologii
uzyskały nominację do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w Warszawie w wielkim plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL.
Nominacja została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców. Niewątpliwie jest dowodem wielkiego uznania i sympatii. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o akcji, które można znaleźć pod adresem www.polskatimes.pl/nauczyciel. Wszyscy nominowani nauczyciele zostaną zaprezentowani w specjalnym dodatku dołączonym do gazety . Artykuły o plebiscycie oraz prezentacje liderów głosowania będą się ukazywać na łamach drukowanego wydania „Polska the Times”.
Gratulujemy nominowanym Nauczycielom i trzymamy kciuki za głosowanie w plebiscycie.

Ślubowanie pierwszoklasistów PDF Drukuj Email
W naszej szkole w czwartek 15 października 2018 roku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dzień ten na długo zostanie w ich pamięci, gdyż tego dnia w obecności nauczycieli i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 289. Otrzymali też legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. W części artystycznej wystąpiły dzieci z klas pierwszych oraz chór szkolny. Uroczystości tego dnia zakończył słodki poczęstunek, jaki rodzice przygotowali dla swoich pociech.

Dzień Edukacji Narodowej 2018 PDF Drukuj Email
Jak co roku nasi uczniowie pamiętali o Dniu Edukacji Narodowej. 12 października klasa 7a przygotowała piękne przedstawienie artystyczne złożone z krótkich humorystycznych scenek z życia szkoły. Dodatkową atrakcją apelu były piosenki wykonane przez nasz szkolny chór oraz występ taneczny uczennic z klasy 8b. Nie zabrakło życzeń i podziękowań dla Dyrekcji, Nauczycieli i innych Pracowników szkoły za ich pracę i zaangażowanie.

Zbiórka dla schroniska dla zwierząt w Józefowie k. Legionowa PDF Drukuj Email
Szanowni Państwo i uczniowie,
Z wracamy się z prośbą o pomoc dla zwierząt przebywających w Schronisku w Józefowie. Październik uznany za „Miesiąc dobroci dla zwierząt” jest okazją, abyśmy wspólnie okazali nasze wielkie serca i przyczynili się do poprawy losu naszych małych przyjaciół.
Lista artykułów jest długa i schronisko potrzebuje wszystkiego: karma dla psów i kotów (sucha i puszki), produkty spożywcze (kasza, makaron, ryż), rzeczy do ocieplenia budy (koce, ręczniki, pościele, dywaniki, kołdry i poduszki – poza puchowymi, itp.), miski, obroże, smycze, środki przeciw pchłom, kleszczom, robakom, nakrętki PET od butelek, środki pielęgnujące (grzebienie, szczotki, szampony), zabawki dla psów i kotów, gryzaki, środki czystości.
Zbiórka potrwa do 27 października 2018r.
Wszystkie artykuły można zostawiać w salach nr 2 i 3 przy stołówce.
Koordynator: Milena Sokół.

miesiac dobroci dla zwierzat

Piknik Rodzinny „Zdrowi dla Niepodległej” PDF Drukuj Email
W sobotnie przedpołudnie na terenie naszej szkoły odbył się rodzinny piknik pod hasłem: „Zdrowi dla Niepodległej”. Wszystkim uczestnikom imprezy nie tylko towarzyszyła piękna, jesienna pogoda, ale przede wszystkim dobry humor. Tym razem postanowiliśmy pokazać, jak można zdrowo i przyjemnie spędzić czas z rodziną. Przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji, m.in. pokaz street workout, tańce i śpiew w wykonaniu grupy z: ”Viva La Musica”, ćwiczenia pozwalające dzieciom, jak i dorosłym, utrzymać zdrowy kręgosłup. Rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w licznych zawodach sportowych, zdobywając kolejne punkty, aby otrzymać nagrodę. Zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa przygotowana w ramach realizacji szkolnego projektu „Dla Niepodległej”, tu należało się wykazać wiedzą z historii naszego kraju.
Uczniowie wraz z opiekunem projektu przygotowali bardzo ciekawe zadania. W czasie pikniku gościliśmy: Pana Burmistrza Dzielnicy Bielany, Tomasza Mencinę, jego zastępcę, Pana Grzegorza Pietruczuka, Radną Dzielnicy Bielany– Przewodniczącą Komisji Oświaty, Panią Ilonę Popławską oraz Radnego Pana Ryszarda Zakrzewskiego. Nasi goście wzięli udział w treningu Zumba, rozgrzewając uczestników pikniku do zdrowej rywalizacji. Ponadto Pan Burmistrz wręczył nagrody zwycięzcom gry terenowej.
Nie zabrakło na naszym pikniku biesiadnych stołów, gdzie smakołyki przygotowali rodzice uczniów oraz nauczycielki. Dziękujemy Radzie Rodziców, Rodzicom za przygotowanie naszej szkolnej imprezy. Do zobaczenia na letnim pikniku już w czerwcu!

Komunikat dyrektora PDF Drukuj Email
komunikat dyrektora

Zebrania dla rodziców PDF Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie na zebrania i dni otwarte które odbędą się:
1 października 2018 r. (poniedziałek) - klasy 0, II i III godz. 1800 - dzień otwarty
1 października 2018 r.
(poniedziałek) - klasy I godz. 1800 - zebranie
4 października 2018 r. (czwartek) - klasy IV-VIII godz. 1800 - dzień otwarty

Piknik rodzinny: ZDROWI DLA NIEPODLEGŁEJ PDF Drukuj Email
zdrowi dla niepodleglej

Konkurs na prezentację multimedialną „Droga do wolności” PDF Drukuj Email
100latZapraszamy uczniów klas VI – VIII do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na prezentację multimedialną „Droga do wolności”.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>