Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej Nr 289
Tydzień Integracji PDF Drukuj Email
W dnach 3-7 grudnia w naszej szkole odbywał się Tydzień Integracji. To czas bogaty w lekcje wychowawcze na temat równości. Ponadto rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Jesteśmy razem”, uczennice klasy 6b - Paulina i Nikola najciekawiej przestawiły temat konkursu. Rodzice mogli uczestniczyć w seansie filmowym i obejrzeć film „Efekt motyla”. Pod czujnym okiem pani Magdy klasy starsze wzięły udział w grze terenowej, a pierwszoklasiści uczestniczyli w międzykulturowych warsztatach kulinarnych. Warsztaty poprowadziły mamy naszych uczniów Daniila i Muslimy. Dopełnieniem tygodnia było spotkanie z panem Sebastianem, który poprowadził warsztaty dla klas drugich, klasy 3b i 7c pt. „Niewidomy zawsze widoczny”.
Wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację Tygodnia Integracji serdecznie dziękujemy.

Mikołajki PDF Drukuj Email
6 grudnia w naszej szkole zaroiło się od Mikołajów, reniferów, śnieżynek oraz uczniów ubranych na czerwono. Czerwień dominowała na korytarzach i w salach lekcyjnych. Mikołajkową akcję przygotował Szkolny Wolontariat i Mały Samorząd. W wielu klasach odbyło się tradycyjne wręczanie prezentów.
Niektóre klasy w ramach mikołajek udały się na wycieczki. Wolontariusze sprzedawali przygotowane przez siebie „Mikołajkowe słodkie szyszki”, dochód z ich sprzedaży wesprze potrzebujących. Ten wspaniały dzień spędziliśmy wszyscy z uśmiechem na twarzach, w bardzo miłej i radosnej atmosferze. W naszej szkole czuć już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie z grafikiem PDF Drukuj Email
4 grudnia klasa 2D gościła Pana Michała Niemojewskiego, który jest ilustratorem magazynów. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się na czym polega praca gościa. Pan Michał podczas spotkana zaprezentował ilustracje płaskie i przestrzenne. Zainteresowane dzieci zadawały pytania dotyczące etapów przechodzenia od pomysłu do ilustracji. Na koniec spotkania uczniowie uczestniczyli w warsztatach: Jak złożyć książkę?

Zima w mieście 2019 PDF Drukuj Email
Drodzy Rodzice,
W dniu dzisiejszym tj. 4 grudnia o godz. 12.00 ruszyły zapisy do Warszawskiego Programu „Zima w mieście 2019”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biura Edukacji pod adresem:

oraz bezpośrednio w systemie zgłoszeń pod adresem:

W załączniku – wykaz feryjnych placówek xls

Zaproszenie PDF Drukuj Email
Serdecznie zapraszamy na wystawę - finał projektu, w którym wzięła udział nasza szkoła „Polska to My. Autoportret na 100-lecie Niepodległości”.
Prace można oglądać od 6 do10 grudnia w siedzibie WCIES-u ul. Stara 4.

autoportret

Spotkanie świąteczne PDF Drukuj Email
plakat swiateczny

Tydzień integracji PDF Drukuj Email
tydzien integracji

Dzień otwarty dla rodziców PDF Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie na dni otwarte które odbędą się:
3 grudnia 2018 (poniedziałek) - klasy 0 - III godz. 1800
6 grudnia 2018 (czwartek) - klasy IV - VIII godz. 1800

Prosimy o głosy PDF Drukuj Email
Dzieci klas pierwszych walczą o przejście do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego dla Szkół "Działamy z imPETEM My, działajcie także i Wy" Liczymy na WAS. Już od 26 listopada (od 12.00) do 7 grudnia możecie oddawać głosy klikając w link: www.dzialajzimpetem.pl, następnie w zakładce wybieracie głosuj na swoją szkołę, w znajdź zgłoszenie wpisujecie w pierwszej kratce SP 289, w drugiej Warszawa (zajmie Ci to zaledwie 15 sekund). Głosy można oddawać każdego dnia.
Pokażmy naszą siłę i zadziałajmy z impetem!

praca konkursowa

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>