Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej Nr 289
Jesienny Festiwal Ciast PDF Drukuj Email
Uczniowie klas pierwszych z nauczycielami świetlicy serdecznie zapraszają na jesienny festiwal ciast, który odbędzie się 14 listopada – środa w godzinach 11:30-14:00 na korytarzu - pierwsze piętro.
Zebrane pieniądze ze sprzedaży ciast przeznaczone zostaną na pomoc w dożywieniu osiołka Henia z Warszawskiego ZOO, którym opiekuje się nasza szkoła.
Zapraszamy...

kiermasz ciast jesiennych

Komunikat Dyrektora PDF Drukuj Email
Informujemy, że na podstawie Ustawy z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Szkolny projekt „ Dla Niepodległej” PDF Drukuj Email
W ramach ogólnokrajowych obchodów setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasza szkoła włączyła się do uczczenia tego wydarzenia realizując szkolny projekt „Dla Niepodległej”. Celem tego projektu było zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz godne upamiętnienie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. W ramach realizacji projektu społeczność szkolna podjęła wiele działań. Klasa 8c przeprowadziła zwiad terenowy wśród mieszkańców Warszawy, dotyczący znajomości wydarzeń związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości. Odbył się piknik rodzinny „Dla Niepodległej” wraz z historyczną grą terenową i turniejem sportowym. Przeprowadziliśmy konkursy plastyczne: „Orzeł biały”, „Portret Marszałka”, „Cieszymy się z wolności naszej Ojczyzny”, konkursy pieśni i poezji patriotycznej. Przeprowadziliśmy również konkurs na prezentację multimedialną pt. „Droga do wolności”. Wzięliśmy udział w akcji zatytułowanej „ Polska to My - autoportret na 100-lecie Niepodległości”, której efektem jest wystawa prac uczniów i ich rodziców”.
W ramach obchodów przygotowaliśmy wystawę książek związanych z historią naszej Ojczyzny pt. „Niepodległa czyta” oraz akcję czytelniczą dla uczniów klas 2 i 3 pt. „Czytanie z kotylionem”.
Zwieńczeniem działań było niezwykłe przedstawienie multimedialne klasy 8c oraz apel przygotowany przez klasy młodsze. w trakcie których cała społeczność szkolna o godz. 11.11 zaśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego.

Podsumowanie projektu edukacyjnego DLA NIEPODLEGŁEJ PDF Drukuj Email
plakat podsumowanie projektu

Obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia w naszej dzielnicy PDF Drukuj Email
Za nami kolejna edycja obchodow Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia. Tym razem z innymi bielańskimi szkołami 8 listopada gościliśmy w murach Szkoły Podstawowej nr 187. Tematem przewodnim tego dzielnicowego spotkania była woda. Zadaniem naszej szkoły było przygotowanie galaretek, które można jeść zarówno na słodko i słono. Na naszym stole znalazły się zatem galaretki drobiowo-warzywne z chlebem z żurawiną domowego wypieku, galaretki w skórce z pomarańczy, śmietanowiec, tęczowe galaretki z musem śmietanowym i owocami, mix galaretek i galaretki z pianką.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>