Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej Nr 289
Program Global Scholars PDF Drukuj Email
W listopadzie uczniowie klas szóstych i siódmych biorący udział w międzynarodowym programie Global Scholars prowadzonym pod kierunkiem p. Renaty Sujki i p. Roberta Dudzińskiego przygotowali projekt na temat wpływu cukru na zdrowie człowieka. Uczestnicy obliczyli, ile gram cukru zawierają popularne napoje i soki, zważyli odpowiednią ilość „słodkiej trucizny” oraz przygotowali wystawkę szkolną. Poszerzyli również wiedzę na temat szkodliwości cukru oraz chwytów reklamowych, które stosują producenci żywności.

Dzień otwarty dla rodziców PDF Drukuj Email
Zapraszamy Rodziców na dzień otwarty, który odbędzie się wg następującego harmonogramu:
  • 4 grudnia (poniedziałek) o godz. 17.00 – dzień otwarty dla klas 0 - III
  • 7 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 – dzień otwarty dla klas IV -VII

Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
W piątek - 24 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś - maskotka powstał ponad 100 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Święto sympatycznego pluszaka postanowiliśmy uczcić poprzez przyniesienie naszych ulubionych maskotek do szkoły oraz namalowanie ich. Nasze przytulanki towarzyszyły nam przez cały dzień.

Video relacja z Tygodnia Zdrowego Żywienia PDF Drukuj Email

Tydzień Zdrowego Żywienia w klasach 0-3 PDF Drukuj Email
W dniach 13 XI – 17 XI 2017r. w naszej szkole uczniowie z klas I-III obchodzili Tydzień Zdrowego Żywienia. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami spożywały zdrowe drugie śniadanie. Klasy pierwsze przygotowały plakaty promujące zdrowe żywienie, klasy drugie wykonały smaczne sałatki i uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, zaś klasy trzecie ułożyły wspaniałe hasła o zdrowej żywności. Podczas całego tygodniu uczniowie mogli ubrać się w kolorze danego dnia: w poniedziałek na niebiesko lub fioletowo, we wtorek na czerwono, w środę w kolor żółty lub pomarańczowy, w czwartek na biało, a w piątek w kolor zielony. W środę uczniowie klas 0 – III obejrzeli teatrzyk przygotowany przez uczniów klasy IIa, pt. „Witaminki dla księżniczki Marcelinki”. Tydzień Zdrowego Żywienia zakończył się w piątek przyniesieniem do szkoły maskotek w kształcie owoców lub warzyw.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>