Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Co nowego?
Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam” PDF Drukuj Email
logo8 czerwca 2018 roku po raz trzeci wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promowanie czytania i książek, inicjowanie mody na czytanie i ustanowienie rekordu czytania w jednym momencie. Tego dnia uczniowie z całej Polski zbierali się i wspólnie czytali – każdy to, na co miał ochotę. Nasi uczniowie z klas I – VII i nauczyciele spotkali się na boisku szkolnym.
Każdy miał w ręku książkę – ulubioną lub aktualnie czytaną. Jednocześnie czytało 594- uczniów i nauczycieli. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Zakręceni na czytanie”. Uczniowie wychodzili z budynku „gęsiego” i dochodząc do miejsca zbiórki tworzyli spiralę wokół siedzących pań dyrektorek. Na początku uczniowie z klas IV – VII zaprezentowali przygotowane przez siebie transparenty z hasłem zachęcającym do czytania i to samo lub inne hasło wspólnie wyskandowali Wszystkie klasy swoje zadania wykonały bardzo dobrze. Kolejne minuty to wspólne czytanie książek. Wszystkim ten czas upłynął zbyt szybko. Każdy chciał poczytać jeszcze trochę.

Na zakończenie imprezy wręczono nagrody (vouchery do kina) i drobne upominki w konkursach czytelniczych, które odbyły się w ramach przygotowań do akcji:
  • plastycznym dla klas 3 – 4 „Moja ulubiona postać z książki”,
  • filmowym reklamującym czytanie dla klas 5 – 7.
Wybrano też i nagrodzono uczniów z klas 1 – 2, którzy wystąpili, w jak najbardziej oryginalnym stroju ulubionej postaci z książki.

Dwie klasy siódme, które nie mogły być z nami, będąc na wycieczce, czytały w Górach Świętokrzyskich. Udowodnili, że czytać można wszędzie.

Godzina wspólnego czytania minęła bardzo szybko.
Według badań bardzo wielu Polaków nie czyta książek. Nasi uczniowie i nauczyciele pokazali, kolejny raz, że ich to nie dotyczy.
Mamy nadzieję, że tych nielicznych nieczytających zachęciliśmy do sięgnięcia po lekturę.
Do zobaczenia za rok, wtedy będziemy bić kolejny rekord. A teraz czytajmy i pokażmy, że jesteśmy „zakręceni na czytanie” przez cały rok.

Tegoroczna akcja zorganizowana była razem z Samorządem Szkolnym.
Dziękujemy też Radzie Rodziców za zakup nagród.


 
Zaczytany świat PDF Drukuj Email
W dniach od 23 kwietnia do 25 maja nasza szkoła trzeci już raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Zaczytany świat”, której celem było zebranie książek dla dzieci i dorosłych przebywających w szpitalach. Na apel biblioteki odpowiedziało wielu uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy przynieśli książki: bajki, powieści, zbiory wierszy. Zgromadziliśmy 306 książek (6 pudeł). Mamy nadzieję, że książki te umilą trudne chwile przebywającym w szpitalach czytelnikom.
Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

 
Wizyta Złego Kocurka – warsztaty literacko – plastyczne PDF Drukuj Email
7 maja 2018 roku w bibliotece odbyły się warsztaty literacko – plastyczne pt. „I Ty możesz stworzyć komiks”, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2b. Zajęcia prowadziła animatorka Anna Musialik w ramach projektu czytelniczego wydawnictwa „Mamania” przygotowanego przez Aleksandrę Ruszkowską. Po krótkim wzajemnym przedstawieniu się, dzieci wysłuchały treść komiksu pt. "Zły Kocurek" na podstawie, którego odbyły się zajęcia. Podczas spotkania prowadzone były gry językowe, ćwiczenia rozwijające wyobraźnię np. dzieci miały za zadanie do losowo wyrwanych kolorowych papierków dorysować postać lub przedmiot. Stworzone w ten sposób ilustracje stały się punktem wyjścia do tworzenia wspólnej opowieści. Wszyscy uczniowie brali aktywnie udział w zabawie. Dzięki temu powstała zabawna historyjka. Dzieci poznały, przebieg procesu tworzenia. Pani zaproponowała też zabawę słowną na zasadzie skojarzeń, w trakcie której powstała piramida słów związanych z komiksem i tworzeniem. W nagrodę za aktywną i twórczą pracę uczniów odwiedził niespodziewany gość – Zły Kocurek, bohater serii książek autorstwa Nicka Bruela. Radość i zdziwienie to uczucia, które ogarnęły młodych czytelników. Po wręczeniu laurek i kwiatów gościom, zrobione zostało wspólne zdjęcie. Chcąc poznać szkołę i innych uczniów nasz futrzany i wcale nie taki zły Gość przeszedł się po korytarzach i salach. Był zachwycony naszą szkołą, a my nim.
Zapraszamy do kolejnych odwiedzin. 
„Vive la lecture!” - spotkanie autorskie z Fanny Joly PDF Drukuj Email
W czwartek, tj. 19 kwietnia, biblioteka szkolna gościła niezwykłą osobowość – panią Fanny Joly. To francuska pisarka i scenarzystka, która w swoim dorobku literackim ma na koncie wydanie około 400 książek. Tematyka jej opowieści szczególnie skierowana jest do najmłodszych. Jej książki przetłumaczono na 14 języków i obsypano wieloma nagrodami.
W czasie spotkania autorskiego pisarka opowiadała dzieciom o etapie powstawania książek, od momentu pomysłu na historię aż do wydruku. Chcąc zachęcić ich do samodzielnego tworzenia książek przedstawiła film na swoim blogu, pokazujący krok po kroku jak powstaje dzieło literackie. Uczniowie mieli również okazję poznać genezę powstania serii popularnych książek tej autorki o niezwykłej Pralince. Pisarka zaprezentowała też swoją najnowszą powieść „Pensjonat muszelka”. Warto podkreślić, że dzieła Fanny Joly cieszą się popularnością w 20 krajach.
Spotkanie autorskie zorganizowało wydawnictwo ZNAK w ramach obchodów Światowego Dnia Czytelnictwa (23 kwietnia).

 
Zaczarowany świat książek, czyli pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
W dniach 5, 12 i 15 marca odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Z tej okazji odwiedzili nas niezwykli goście: przyjaciółki Królowej Książki – królowa Śniegu, Wróżka i Alicja z Krainy Czarów oraz Jednorożec. Powodem ich odwiedzin była chęć uczestnictwa w pasowaniu. Goście pomogli przybliżyć dzieciom zasady, jak traktować książki i jak je wypożyczać. W trakcie swojego występu udowodnili, jak ważne jest czytanie i że to książki są największym skarbem. Spotkanie z postaciami z bajek było bardzo ciekawe i emocjonujące. Pierwszoklasiści obejrzeli film o książkach, prezentację multimedialną, o tym jak zachowywać się w bibliotece, jak traktować książki i jak wypożyczać. W czasie uroczystości uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek a każda klasa dyplom pasowania. Na zakończenie zajęć każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. W postacie bajkowe wcielili się: Agata Gołaszewska, Aleksandra Kowalczyk, Barbara Penkala, Aleksandra Pindelska i Karol Gołaszewski z klasy 7e.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pasowania dziękujemy, zaś pierwszoklasistów gorąco zapraszamy do częstych odwiedzin w bibliotece szkolnej i radości z czytania książek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid XHTML 1.0 Transitional