Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 102 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Co nowego?
Zaczarowany świat książek, czyli pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
W dniach 5, 12 i 15 marca odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Z tej okazji odwiedzili nas niezwykli goście: przyjaciółki Królowej Książki – królowa Śniegu, Wróżka i Alicja z Krainy Czarów oraz Jednorożec. Powodem ich odwiedzin była chęć uczestnictwa w pasowaniu. Goście pomogli przybliżyć dzieciom zasady, jak traktować książki i jak je wypożyczać. W trakcie swojego występu udowodnili, jak ważne jest czytanie i że to książki są największym skarbem. Spotkanie z postaciami z bajek było bardzo ciekawe i emocjonujące. Pierwszoklasiści obejrzeli film o książkach, prezentację multimedialną, o tym jak zachowywać się w bibliotece, jak traktować książki i jak wypożyczać. W czasie uroczystości uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek a każda klasa dyplom pasowania. Na zakończenie zajęć każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. W postacie bajkowe wcielili się: Agata Gołaszewska, Aleksandra Kowalczyk, Barbara Penkala, Aleksandra Pindelska i Karol Gołaszewski z klasy 7e.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pasowania dziękujemy, zaś pierwszoklasistów gorąco zapraszamy do częstych odwiedzin w bibliotece szkolnej i radości z czytania książek.

 
Szkolny konkurs o Złym Kocurku PDF Drukuj Email
Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczno-literacki „Komiks o Złym Kocurku”, w którym wzięło udział 10 uczennic. Komisja wybrała i nagrodziła:

1 miejsce – Aleksandrę Witczak - 3b i Alicję Prejsnar - 7d;
2 miejsce – Kingę Stelmach - 4d i Martynę Pierścińską - 7d;
3 miejsce – Sandrę Burczyk 3d i Aminat Fargieva - 5b.

Pozostałe uczestniczki otrzymały książeczki o kotach. Wszystkie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zostały wręczone 27 lutego. Wykonane przez dziewczynki prace reprezentowały szkołę w konkursie ogólnopolskim na komiks o Złym Kocurku zorganizowanym przez wydawnictwo „mamania”.


1 miejsce – Aleksandra Witczak - 3B
1 miejsce – Alicja Prejsnar - 7D
2 miejsce – Kinga Stelmach - 4D
2 miejsce – Martyna Pierścińska - 7D

 
Tydzień Zdrowego Żywienia w bibliotece – spotkanie autorskie z Moniką Oworuszko PDF Drukuj Email
15 listopada 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie autorskie z panią Moniką Oworuszko, autorką serii książek dla dzieci o zdrowym odżywianiu „Walenty i spółka”, tzw. kryminałków dietetycznych. Tym razem pretekstem do niego był obchodzony w naszej szkole Tydzień Zdrowego Żywienia. W zajęciach z pisarką uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i trzecich. Najmłodsi uczestnicy poznali bohaterów książek o przygodach Walentego, dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania oraz rozwiązywali różne quizy dotyczące prezentowanych książek. Trzecioklasiści wspólnie z gościem, na podstawie ostatniej książki pt. „Walenty i spółka podróżują w czasie” prześledzili historię jedzenia. Porozmawiali też o zdrowym żywieniu. Pisarka zaprezentowała okładkę najnowszej swojej powieści i obiecała odwiedzić nas ponownie. Pod koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań, na które pani Monika Oworuszko chętnie odpowiadała. Po spotkaniu uczniowie mogli otrzymać dedykację oraz autograf autorki.

 
Projekt czytelniczy „Poczytaj ze mną” PDF Drukuj Email
Rozpoczynający w naszej szkole naukę pierwszoklasiści przystąpili we wrześniu do realizacji projektu czytelniczego „Poczytaj ze mną”, którego celem było motywowanie uczniów do czytania i rozbudzanie zainteresowań książką. Biorąc pod uwagę fakt, że dopiero zaczynają się uczyć czytać, ich projekt zakładał zajęcia, na których to inni będą im czytać. Wychowawcy klas realizując temat „Poczytaj ze mną nauczycielu” czytali cyklicznie książki z serii „Poczytaj ze mną”. Dzieci miały okazję zapoznać się z różnego rodzaju literaturą: baśnią, fantasy, kryminałem, reportażem, eposem. Na przerwach dwa razy w tygodniu młodszych kolegów odwiedzali siódmoklasiści i pod hasłem „Duzi czytają, mali słuchają” czytali fragmenty przez siebie wybranych książek. Dużym wydarzeniem dla pierwszoklasistów były zajęcia „Wszyscy czytamy dzieciom, czyli zapraszamy do czytania Panią Dyrektor”, na których maluchom czytały panie dyrektor: Anna Malinowska i Violetta Bukowska. Do akcji czytania włączyli się też wychowawcy świetlicy, którzy systematycznie czytali książki wypożyczone z biblioteki szkolnej. Ich hasłem było „W świetlicy mniej rozrabiamy, więcej czytamy”.
Chcąc zapoznać dzieci z biblioteką i jej funkcjonowaniem zaproszono je na zajęcia w Bibliotece Publicznej oraz „Wspólne czytanie na dywanie” w bibliotece szkolnej. Odbyło się też spotkanie autorskie z Hanna Niewiadomską autorką zbioru wierszy pt. „Bajczytanki Pani Hanki”.
Sami uczniowie na lekcji pt. „Książka z mojej półki” zaprezentowali własną, przyniesioną z domu książeczkę, czytaną ostatnio wspólnie z rodzicami. W klasach powstały kąciki czytelnicze.
W trakcie trwania projektu uczniowie wybierali „Książkę miesiąca” i robili do niej ilustrację. Potem wspólnie z wychowawcą omawiali, dlaczego ta książka podobała im się najbardziej”. Ze wszystkich prac klas pierwszych z 2 miesięcy wybrani zostali laureaci konkursu czytelniczo-plastycznego, którzy otrzymali nagrody.
Mamy nadzieję, że już niedługo nasi najmłodsi uczniowie zaczną samodzielnie sięgać po książki.

 
Projekt czytelniczy „Fantastyczna siódma klasa” PDF Drukuj Email
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie klas siódmych, nowość w naszej szkole, przystąpili do projektu czytelniczego „Fantastyczna siódma klasa”. Przeprowadzone zajęcia miały rozbudzić zainteresowania książką i zachęcić młodzież do częstego korzystania z biblioteki. Nauczyciele języka polskiego na lekcji „Fantastyczna klasa czyta fantastyczne książki…” przypomnieli, dlaczego warto czytać, wyjaśnili z uczniami, co to takiego powieść fantasy. Następnie chętni uczniowie na zajęciach „Fantastyczni autorzy fantastycznych książek” przedstawili sylwetki ulubionych pisarzy fantasy i ich twórczość. Chcąc bardziej zainteresować kolegów przygotowali plakaty, prezentacje multimedialne i wystawki książek. Zwrócili szczególną uwagę na klasyków tego gatunku: J.R.R. Tolkiena i C. S. Lewisa.
Uczniowie mieli również okazję przypomnieć sobie, jak korzystać z katalogu Mol Net+. Na lekcji informatyki pt. „Fantastyczne poszukiwania” nie tylko dowiedzieli się o nowościach w katalogu, ale również mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności samodzielnego poszukiwania książek. Przygotowana na te okazję karta pracy nie tylko sprawdzała te umiejętności, ale również reklamowała najnowsze książki fantasy, zachęcając do ich przeczytania.
Uczniowie mogli zaprezentować na godzinie wychowawczej, pod hasłem „Fantastyczna giełda – fantastycznych książek”, pozycje godne przeczytania, które ich najbardziej zainteresowały. Uzupełnieniem reklamy czytania fantasy były prace wykonane na plastyce – „Najfantastyczniejsza fantastyka – okładka ulubionej książki”. Zaprezentowane w różnych miejscach szkoły efekty tej pracy nie tylko cieszą oko, ale również przedstawiają ofertę książek fantasy i zachęcają do sięgnięcia po nie.
Sposobem do zachęcenia nie tylko do czytania, ale i pisania była lekcja „Fantastycznie przeczytać własną książkę - SMOKOLANDIA – nie tylko czytamy, ale również…”. Młodzież zapoznała się z książką napisaną przez uczniów klas 5 – 7.
Najwięcej emocji wywołał jednak „Konkurs na najbardziej fantastyczną klasę siódmą”. W trwającym dwa miesiące konkursie trzeba było odszukać, jak najwięcej książek fantasy, znaleźć w nich postacie nierealne, fantastyczne i wypełnić specjalną kartę. Zainteresowanie było tak duże, a walka klas zażarta, że liczenie punktów trwało kilka dni.
A oto wyniki:

1 miejsce zajęła klasa 7B zdobywając 1272 pkt i tytuł „Najfantastyczniejszej klasy”
2 miejsce – 7C – 818 pkt.
3 miejsce – 7E – 701 pkt.
4 miejsce – 7D – 211 pkt.
5 miejsce – 7A – 126 pkt.

Medalistom gratulujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid XHTML 1.0 Transitional