Co nowego?
Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam” PDF Drukuj Email
jak nie czytam6 czerwca 2017 roku drugi już raz wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie i ustanowienie rekordu czytania w jednym momencie. Nasi uczniowie i nauczyciele zebrali się na boisku szkolnym. Jednocześnie czytało 615 uczniów i nauczycieli. Dzieci z klas 0 – III mogły w ramach akcji spełnić swoje marzenie i przebrać się za ulubionego bohatera książki. Wielu maluchów z tego skorzystało. Boisko szkolne odwiedziły więc aż 63 barwne postacie. Najbardziej bajkowo prezentowały się klasy: 0b, 2c i 0c. Gratulujemy im! Wielu uczniów przygotowało też własnoręcznie wykonane okładki ulubionych książek.
Starsi uczniowie, z klas IV – VI, też mieli dodatkowe zadania do wykonania: wybrać w klasie HIT książkowy i przygotować okładkę tej książki, ubrać się w wyznaczonym kolorze, przygotować transparent z hasłem zachęcającym do czytania i to samo lub inne hasło wspólnie wyskandować. Wszystkie klasy swoje zadania wykonały bardzo dobrze.
W grze w kolory najlepiej zaprezentowały się klasy: 4c, 6e, 6a, 6c i 4d. Przygotowane przez klasy transparenty zachęcały wszystkich do sięgnięcia po książki. Wszystkie hasła reklamujące czytanie były ciekawe, a oto kilka z nich:

• Lek na głowę jest w aptece, a na nudę w bibliotece,
• W świecie książek myślę sobie – jestem tym kim zechcę sobie,
• Na podwórku, w domu, w szkole czytam rano i wieczorem,
• Czytanie książek ma same zalety, więc biegnij prędko do biblioteki,
• Kto nie czyta - ten błądzi, kto czyta – ten rządzi.

Starsze klasy przygotowały HITY książkowe (okładkę wybranej książki). Wszystkie prace były ciekawe. Jurorzy mieli trudny wybór, po naradzie wybrali 6 wyróżniających się prac: 6c, 6d, 4c, 4d, 5b i 4a.
Godzina wspólnego czytania minęła bardzo szybko. Mamy nadzieję, że tych nielicznych nieczytających zachęciliśmy do sięgnięcia po książkę. Do zobaczenia w przyszłym roku, wtedy będziemy bić kolejny rekord. A teraz „książki w dłoń” i czytajmy, aby zaczytanych było jeszcze więcej.

Zaczytany świat PDF Drukuj Email
zaczytany swiat

W maju nasza szkoła kolejny raz brała udział w ogólnopolskiej akcji „Zaczytany świat”, której celem było zebranie książek dla dzieci i dorosłych przebywających w szpitalach. Na apel biblioteki odpowiedziało wielu uczniów , rodziców i nauczycieli którzy przynieśli książki: bajki, powieści, zbiory wierszy. Zgromadziliśmy 352 książki (7 pudeł). Mamy nadzieję, że książki te umilą trudne chwile przebywającym w szpitalach czytelnikom.
Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

Czytamy i o zdrowie dbamy… czyli spotkanie z pisarką Moniką Oworuszko PDF Drukuj Email
21 kwietnia 2017 roku naszą bibliotekę ponownie odwiedziła pani Monika Oworuszko. Tym razem spotkała się z uczniami klas czwartych, 1a i 0b. Uczniowie mieli okazję poznać bohaterów jej książek – kryminałów dietetycznych, przy okazji poznając zasady zdrowego odżywiania się. Pani Monika Oworuszko swoje spotkanie z młodymi czytelnikami przeprowadziła w bardzo ciekawy sposób, wykorzystując prezentację multimedialną i zachęcając dzieci do przeczytania prezentowanych książek . Chętni mogli też zadać pytania. Na koniec uczniowie mogli kupić książkę autorki i uzyskać dedykację.

Czytamy i zdrowo się odżywiamy… czyli spotkanie z pisarką Moniką Oworuszko PDF Drukuj Email
W dniach 21 – 22 marca naszą bibliotekę odwiedziła pani Monika Oworuszko, autorka serii kryminałów dietetycznych „Walenty i spółka”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1 - 3. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, i bohaterów m.in. Walentego Węglowodana, Werę Wodę, Tęgomira Tłuszcza i Błażeja Białko. Pani Monika opowiedziała też dzieciom fabułę książek oraz przeprowadziła test na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu. Autorka pasjonująco mówiła o swoich książkach i wielu zachęciła do przeczytania ich. Pod koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań, na które autorka chętnie odpowiadała. Po spotkaniu uczniowie mogli kupić książkę, otrzymać dedykację oraz autograf autorki.

Książkowe czary w bibliotece PDF Drukuj Email
13 marca 2017 roku odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Z tej okazji bibliotekę odwiedziły dwa krasnoludki i Królowa Śniegu. Przyszli czytelnicy dowiedzieli się , jak traktować książki, zapoznali się z biblioteką. Oglądając prezentację dowiedzieli się też, jak wypożyczać książki. Dzięki filmowi i bajkowym gościom zrozumieli, jak ważne jest czytanie. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na koniec zajęć każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. W postacie bajkowe wcielili się: Agata i Karol Gołaszewscy oraz Oliwia Młynarczyk - 6e.
Pierwszoklasistów gorąco zapraszamy do częstych odwiedzin.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>