Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Lekcja poetycka ze Stanisławem Grabowskim PDF Drukuj Email
zlpKolejny już raz, 9 października 2018 roku, w naszej szkole zagościła 47. Warszawska Jesień Poezji. Dzięki współpracy z Warszawskim Oddziałem Związku Literatów Polskich odbyła się lekcja poetycka „To lubię” z udziałem Stanisława Grabowskiego - poety, pisarza, reżysera dokumentalisty i scenarzysty, twórcy wielu opowiadań i wierszy dla dzieci, które często drukowane były w czasopismach dziecięcych „Świerszczyk”, „Płomyczek” i „Miś”. Pan Stanisław Grabowski spotkanie z klasą 5b rozpoczął od przedstawienia, jak ważne jest czytanie. Przybliżył uczniom sylwetki polskich Noblistów z dziedziny literatury: Henryka Sienkiewicza – naszego patrona, Wisławę Szymborską i Czesława Miłosza. Dużo miejsca poświęcił osobie i twórczości ks. Jana Twardowskiego. W trakcie spotkania dzieci zadawały też gościowi ciekawe pytania związane z jego twórczością, na które interesująco odpowiadał. Zaprezentował też tomiki swoich wierszy oraz poetki Karoliny Kusek, której kilka utworów przeczytał. Biblioteka otrzymała prezentowane wcześniej tomiki wierszy, za co z całego serca dziękujemy. Także wszyscy uczniowie otrzymali miły prezent: książkę i zakładkę, chętni mogli otrzymać autograf. Dziękując miłemu gościowi wręczyliśmy kwiaty i laurkę. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie.

 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid XHTML 1.0 Transitional