Święto Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Tradycją naszej szkoły są obchody narodowych świąt, dzięki którym oddajemy hołd patriotom polskim. W dniu 10 listopada 2017 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który przygotowali uczniowie klasy Va wraz z wychowawczynią Małgorzatą Pijanowską-Rzeczycką. Młodzi aktorzy brali udział w inscenizacji ukazującej karty polskich dziejów i prawdziwą lekcję patriotyzmu.Wzniosłe wiersze, cenne informacje historyczne otworzyły serca i umysły wszystkich uczniów klas IV-VII oraz nauczycieli na heroiczną walkę Polaków o niepodległość.
Symboliczna, oszczędna w wyrazie scenografia oraz piękna oprawa muzyczna, preludia Chopina i pieśni patriotyczne stały się artystycznym dopełnieniem widowiska. Chór, soliści „pod batutą” pani Elżbiety Moczulskiej oraz elementy dekoracyjne tworzone przez panią Agnieszkę Malarską, świetnie współgrały z teatralnym popisem wykonawców, wcielających się w role polskich wiejskich dziewcząt oraz dumnych ułanów.