Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Szkolny projekt „ Dla Niepodległej” PDF Drukuj Email
W ramach ogólnokrajowych obchodów setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasza szkoła włączyła się do uczczenia tego wydarzenia realizując szkolny projekt „Dla Niepodległej”. Celem tego projektu było zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz godne upamiętnienie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. W ramach realizacji projektu społeczność szkolna podjęła wiele działań. Klasa 8c przeprowadziła zwiad terenowy wśród mieszkańców Warszawy, dotyczący znajomości wydarzeń związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości. Odbył się piknik rodzinny „Dla Niepodległej” wraz z historyczną grą terenową i turniejem sportowym. Przeprowadziliśmy konkursy plastyczne: „Orzeł biały”, „Portret Marszałka”, „Cieszymy się z wolności naszej Ojczyzny”, konkursy pieśni i poezji patriotycznej. Przeprowadziliśmy również konkurs na prezentację multimedialną pt. „Droga do wolności”. Wzięliśmy udział w akcji zatytułowanej „ Polska to My - autoportret na 100-lecie Niepodległości”, której efektem jest wystawa prac uczniów i ich rodziców”.
W ramach obchodów przygotowaliśmy wystawę książek związanych z historią naszej Ojczyzny pt. „Niepodległa czyta” oraz akcję czytelniczą dla uczniów klas 2 i 3 pt. „Czytanie z kotylionem”.
Zwieńczeniem działań było niezwykłe przedstawienie multimedialne klasy 8c oraz apel przygotowany przez klasy młodsze. w trakcie których cała społeczność szkolna o godz. 11.11 zaśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego.

 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid XHTML 1.0 Transitional