Informacje o projekcie PDF Drukuj Email
W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła uczestniczyła w międzynarodowym Programie Global Scholars. Uczniowie klas szóstych pod kierunkiem pani Renaty Sujki i pana Roberta Dudzińskiego realizowali projekt „Digital Cities Connect”. Odkrywali, w jaki sposób nowoczesne technologie zmieniają różne sfery naszego życia: sposób, w jaki spędzamy czas wolny, postęp w procesie produkcji, zastosowanie urządzeń elektronicznych w pracy i komunikacji interpersonalnej. Uczniowie realizowali poszczególne etapy projektu poprzez następujące działania w języku angielskim: oglądanie edukacyjnych nagrań wideo, lekturę specjalistycznych artykułów, zadania w zeszycie ćwiczeń, wyszukiwanie danych w Internecie, a także komunikację z rówieśnikami z innych krajów poprzez Skype’a oraz na forum dyskusyjnym projektu. Do najciekawszych prac projektowych należały: reklama społeczna dotycząca bezpieczeństwa i prywatności w Internecie, projekt produktu usprawniającego funkcjonowanie szkoły, wirtualna podróż po najciekawszych miejscach Warszawy oraz apel poświęcony zagadnieniu cyberprzemocy. Wszystkie działania odbywały się w elektronicznej klasie na bezpiecznej platformie internetowej. Uczestnicząc w działaniach, uczniowie nie tylko zwiększyli swoje kompetencje językowe i wzmocnili motywację do dalszego rozwoju, ale również poznali nowe narzędzia w obszarze nowoczesnych technologii.