Książki Naszych Marzeń
"Książki naszych marzeń" - długo oczekiwany dzień PDF Drukuj Email
Wreszcie nadszedł ten tak długo oczekiwany dzień. 16 stycznia otrzymaliśmy dwie paczki, w których były książki wymarzone i wygrane w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Radości nie było końca. Dziękujemy bardzo i zabieramy się do czytania.

Nakręceni nagrodzeni PDF Drukuj Email
ksiazki naszych marzen19 grudnia rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”, którego hasłem było „Nakręćmy się na czytanie”. Każda szkoła mogła nakręcić dwu minutowy film, mający przekonać jury, że to ona powinna otrzymać 50 książek. Do rywalizacji przystąpiły 1123 szkoły, nie tylko z Polski, ale również z ośrodków polonijnych. Zwycięzców wybrała kapituła, na czele której stała minister Joanna Kluzik-Rostkowska. Jak podkreślali organizatorzy „liczyła się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania”. Wytypowano 16 szkół - laureatów w czterech kategoriach, znalezienie się w tym gronie było olbrzymim wyróżnieniem. W Warszawie udało się to tylko jednej placówce – Szkole Podstawowej nr 289 im. Henryka Sienkiewicza, która zajęła 2 miejsce za teledysk „Książki naszych marzeń” Nagrody przedstawicielom szkół - laureatów wręczyła szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska. W trakcie gali pani minister podkreśliła: „że ten konkurs zadziwił ją całkowicie, że jest to tak naprawdę konkurs, w którym wygrali wszyscy, wszystkie filmy przeszły oczekiwania komisji”. Będący na sali laureaci dowiedzieli się, że wszyscy uczestnicy konkursu byli: „fantastyczni, kreatywni i mieli świetne pomysły”, że wybór był bardzo trudny”. Wybrano w końcu „najlepsze, ze wszystkich bardzo dobrych”. Wśród nich znalazła się nasza szkoła.
Nakręcony i nagrodzony teledysk powstał do muzyki Marka Jackowskiego „Boskie Buenos”, świetny tekst napisała Anna Wróblewska. Żmudną i trudną rolę operatora i montażysty wziął na siebie Robert Dudziński. Autorami scenariusza docenionego i nagrodzonego filmu byli Anna Wróblewska, Elżbieta Dubaniewicz i Robert Dudziński. Piosenkę porywająco zaśpiewały: Weronika Witkowska z klasy 6a i Julia Mozdyniewicz z 4b. W rolę aktorów wcielili się uczniowie z klasy 6d: Jan Czapliński, Julia Kowalska, Urszula Krajewska, Adam Mrowca, Anastazja Sakiewicz, Karol Sulkowski i Liliana Szkuta. Na planie filmowym pojawili się też uczniowie z klas: 1c i 1f oraz panie Agnieszka Krasnodębska – pielęgniarka szkolna i Renata Lenart – nauczycielka języka polskiego.
Wszystkim biorącym udział w tworzeniu teledysku bardzo zależało, żeby powstał film ciekawy, dynamiczny, przyciągający uwagę i zapadający w pamięć. I chyba to się udało? Świadczy o tym zdobyte drugie miejsce. Szkoła oprócz satysfakcji zyska też 50 pozycji - nowych, wymarzonych i wybranych w głosowaniu przez uczniów klas III - VI w akcji „Bądź namolny – wybierz książkę marzeń”.
Za udzieloną pomoc dziękujemy panom Bartoszowi Łuczkiewiczowi, Markowi Tarnowskiemu i Rafałowi Wojasińskiemu.

Konkurs "Książki Naszych Marzeń" PDF Drukuj Email

Nasza Szkoła bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt.: "Książki naszych marzeń".
Biorąc udział w konkursie, należało nakręcić krótki, trwający maksymalnie 120 sekund film, przekonujący do podarowania naszej szkole 50 wymarzonych książek wybranych przez uczniów w drodze głosowania.
Film Książki Naszych marzeń powstał z udziałem następujących uczniów z klasy 6”D”: Jana Czaplińskiego, Julii Kowalskiej, Urszuli Krajewskiej, Adama Mrowcy, Anastazji Sakiewicz, Karola Sulkowskiego i Liliany Szkuta. W filmie wystąpili też uczniowie klas 1”C” i 1”F”. Piosenkę zaśpiewały uczennice Julia Mozdyniewicz kl. 4”B” i Weronika Witkowska kl. 6”A”.