Nasz projekt PDF Drukuj Email
„Życie w Europie - jak widzą je nasze dzieci” to projekt szkolny, którego temat wyrasta z potrzeby zaspokojenia naturalnej ciekawości poznawczej dotyczącej życia w innych krajach. Przez pryzmat własnych uczuć, marzeń i spostrzeżeń uczniowie będą mogli zaprezentować kolejno: dom rodzinny, środowisko rówieśnicze, szkolne, własną dzielnicę, miejscowość, państwo i wizję wspólnej przyszłości w zjednoczonej Europie. Te tematy będą omawiane w ramach programów nauczania na różnych lekcjach: języka angielskiego, polskiego, historii, przyrody, godziny wychowawczej, plastyki, muzyki, techniki i religii.
W roku szkolnym 2005/2006 dominujące zagadnienia to rodzina i przyjaźń. Powstałe w wyniki realizacji projektu prace uczniowskie z różnych krajów: plakaty, rysunki, albumy, prace plastyczno - językowe, ozdoby świąteczne, prezentacje w programie PowerPoint będzie można obejrzeć na wystawach organizowanych w szkole.
Celem projektu jest porównanie stylów życia w różnych krajach oraz nawiązanie przyjaznych kontaktów i współpracy między szkołami, uczniami i nauczycielami. Uczniowie będą mieli możliwość korespondowania z rówieśnikami z innych państw. Jesteśmy przekonani, że udział w projekcie umocni ich poczucie własnej wartości, doda pewności siebie, wyzwoli postawy aktywne i nauczy mądrze pojętej tolerancji.
Wewnętrzna mobilizacja do nauki języków obcych i nowoczesnych technologii informacyjnych jako niezbędnego środka komunikacji będzie naturalnym rezultatem podejmowanych wspólnie działań.