Etapy realizacji
Wizyta robocza w Lunderskov (Dania) PDF Drukuj Email

W dniach 27 – 30 maja, w związku z realizacją projektu Comenius, odbyła się robocza wizyta nauczycieli z naszej szkoły w Folkeskole w Danii. W czasie pobytu nauczyciele zwiedzili szkołę, obejrzeli prezentacje dotyczące Danii, ze szczególnym uwzględnieniem duńskiego systemu edukacyjnego. Z dużym zaangażowaniem uczniowie oprowadzili przybyłych gości po placówce. Nauczyciele uczestniczyli też w lekcjach języka angielskiego, języka duńskiego, matematyki, plastyki i muzyki. W ten sposób mieli możliwość poznania w praktyce realizacji idei nauki przez całe życie. Uczestnicy spotkania wspólnie dokonali ewaluacji projektu Comenius, podsumowali i zaprezentowali najważniejsze dokonania relizowane w czasie dwóch lat projektu.
W ramach wizyty nauczyciele zwiedzili zamek w Kolding i muzeum H. Ch. Andersena w Odense.
Pobyt dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Słynni polscy pisarze i poeci - prezentacja PDF Drukuj Email

W maju chętni uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w konkursie na temat: „Słynni polscy pisarze i poeci- prezentacja Powerpoint”. Nasi uczniowie odpisali także na listy z Niemiec i Szwecji.

Jan Brzechwa - Zuzanna Antoszewska PDF
Jan Kochanowski - Marcin Szymański PDF
Jan Kochanowski - Mariusz Bęczewski PDF
Jan Kochanowski - Krystian Wrotniak PDF
Wanda Chotomska - Zuzanna Madzio PDF
Polscy pisarze -  Wiktoria Kowalska PDF

Comenius-opis

Ulubione lekcje plastyki i techniki w mojej szkole PDF Drukuj Email

W kwietniu chętni uczniowie z klas 4 - 6 wzięli udział w konkursie na temat: „Ulubione lekcje plastyki i techniki w mojej szkole - prezentacja Powerpoint/ nagranie wideo”.

My Favourite Lesson - Kacper Wiączek & Kuba Olasz video
My art classes - Jan Szymański PDF
My favourite Art And Craft lessons - Wiktoria Kowalska PDF

Comenius-opis

Z Comeniusem na ludowo PDF Drukuj Email

W dniu Promocji Szkoły, 14 marca 2013r. uczniowie klas młodszych zaprezentowali polskie tańce narodowe: polkę łęczycką, krakowiaka, taniec góralski oraz mazura. Ponadto, zostały przygotowane wystawki prac plastycznych związane z polską sztuką ludową: wycinanki, koguciki łowickie oraz stroje ludowe. W klimat Świąt Wielkanocnych wprowadził nas ludowy kącik kulinarny: stół suto zastawiony typowymi wiejskimi, takimi jak kiełbasa, pierogi, wiejski chleb, baba wielkanocna i chleb ze smalcem. W Kąciku Comeniusa zostały zamieszczone prace plastyczne ze szkół partnerskich na temat „Kopie słynnego obrazu z mojego kraju” oraz prace naszych uczniów.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>