Warszawski System Doradztwa Zawodowego PDF Drukuj Email
„Współczesny rynek edukacji i pracy charakteryzuje się ciągłymi zmianami. Globalizacja gospodarki, postęp informatyczny, wzrastająca ilość informacji dotycząca zawodów, dróg kształcenia, bezrobocia powoduje trudności w przystosowaniu się do tych zmian. Młody człowiek powinien być przygotowany do funkcjonowania w nowej rzeczywistości, gotowy do podnoszenia swoich kwalifikacji, ustawicznego dokształcania się, zdobywania nowych umiejętności przydatnych w podejmowaniu racjonalnych decyzji dotyczących wyboru zawodu. Dlatego też ważna jest umiejętność planowania kariery edukacyjno-zawodowej przez uczniów, umiejętność podejmowania trafnych wyborów. Planowanie nie jest jednak jednorazową decyzją, ale procesem występującym w okresie całego życia. Profesjonalne poradnictwo zawodowe, działania z zakresu orientacji zawodowej pomagają w kształtowaniu tej kariery. Warszawski System Doradztwa Zawodowego ma wspomóc uczniów, nauczycieli, rodziców na różnych etapach, począwszy od szkoły podstawowej poprzez gimnazjum aż do szkoły ponadgimnazjalnej”.1

1 Za: WCIES : http://crdz.wcies.edu.pl/

W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego w SP 289:

I. Koordynatorem szkolnym ds. doradztwa zawodowego jest p. Katarzyna Sokołowska – pedagog szkolny.

Dane kontaktowe: Szkoła Podstawowa nr 289 w Warszawie, ul. Broniewskiego 99a, 01-876 Warszawa, tel./fax: 22 663-67-73

II. Koordynatorem ds. doradztwa zawodowego z ramienia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 3 w Warszawie jest p. Anna Służewska –psycholog.

Dane kontaktowe: Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna Nr 3 w Warszawie, ul. Felińskiego 15, 01 - 513 Warszawa (wejście od ul. Bitwy pod Rokitną), tel./fax: 22 839-48-67, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

III. Uczniowie klas VI SP 289 uczestniczą w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego. Za organizację i prowadzenie zajęć odpowiadają: szkolny koordynator doradztwa zawodowego - p. Katarzyna Sokołowska oraz koordynator doradztwa zawodowego z ramienia Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 3 - p. Anna Służewska. Zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego prowadzą wychowawcy klas.

IV. Uczniowie mogą korzystać z indywidualnych porad i konsultacji w zakresie doradztwa zawodowego na terenie szkoły lub w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 3.

V. Rodzice mogą korzystać z indywidualnych porad i konsultacji w zakresie doradztwa zawodowego na terenie szkoły lub w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 3.