Akcja Wolontariatu Powązki PDF Drukuj Email
Szkolna Grupa Wolontariatu 17 i 19 października z opiekunami Panią Joanną Marosek i Justyną Grdeń-Kołsut udała się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach i na Wawrzyszewie by objąć opieką i posprzątać stare, zaniedbane groby, których nikt już nie odwiedza. Młodzież stanęła na wysokości zadania, po lekcjach w środę i piątek sprzątali, myli, grabili tyle na ile starczyło czasu do zapadnięcia zmroku i zapalali znicze. Udało się też odwiedzić i posprzątać groby Powstańców. Dłuższą chwilę spędzili nad grobami "Rudego", "Alka" i "Zośki" znanych nie tylko z książki "Kamienie na Szaniec", ale i szeroko pojętej historii Warszawy. Mamy nadzieję, że przy zbliżającym się Święcie Zmarłych, każdy z nas zapali znicz na opuszczonych i zaniedbanych grobach.

Szkolna Grupa Wolontariatu

Pierwsza akcja Wolontariatu - Dzień Szarlotki PDF Drukuj Email
Dnia 20.09.2018 w naszej szkole odbyła się pierwsza akcja Wolontariatu. Mamy piękną jesień, na drzewach jabłoni żółcą i czerwienią się jabłka, a my organizujemy Dzień Szarlotki. Wolontariusze stanęli na wysokości zadania. Ciast było dużo, ale zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Ciasta wszystkie zostały sprzedane na pierwszej długiej przerwie. Niestety nie wystarczyło dla wszystkich - byliśmy bardzo zaskoczeni. W związku z tym Pani dyrektor i Nasi wspaniali Wolontariusze zdecydowali, że akcje powtórzymy w czwartek 4.10.18. Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom zaangażowanym w akcje, a pieniądze zebrane przeznaczymy dla osób potrzebujących. Teraz trochę zdjęć z akcji.
Pozdrawiamy wszystkich Wolontariusze i Wolontariat SP 289

Zbiórka świąteczna PDF Drukuj Email
W marcu, przed świętami Wielkanocy Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę artykułów spożywczych. W akcję zaangażowały się przede wszystkim kl. III i IV, ale także inni uczniowie naszej szkoły, którzy zawsze wspomagają działania klubu. Dary zostały przeznaczone na paczki dla potrzebujących.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Wiosenna wizyta w Domu Dziecka PDF Drukuj Email
Po raz kolejny w tym roku szkolnym odwiedziliśmy naszych milusińskich w jednym z bielańskich Domów Dziecka. Tym razem spotkanie zostało zdominowane przez przygotowania do świąt wielkanocnych. Dzięki współpracy wolontariuszek z dzieciakami powstały zajączki wielkanocne. A niektórym dzieciom, przy ich pomocy, udało się odrobić lekcje na następny dzień :)

Wizyta w Sejmie PDF Drukuj Email
15 lutego 2018r. wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym XX Warszawski Bal Integracyjny. Po otrzymaniu dyplomu i słodkim poczęstunku zwiedzili gmach Sejmu RP. Największe zainteresowanie wzbudziła Sala Posiedzeń oraz Korytarz Marszałkowski. Duże emocje wywołali również napotkani posłowie, reprezentujący różne ugrupowania, którzy nie omieszkali zamienić z uczniami kilka krótkich zdań.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>