Z życia świetlicy
Wycieczka do warszawskiego ZOO PDF Drukuj Email
W piątek, 9 czerwca klasy 3e i 3f w ramach zajęć w świetlicy wybrały się na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Pogoda dopisała, było bardzo ciepło, a to sprzyjało zwiedzaniu i poznawaniu zwierząt tam mieszkających. Punktem kulminacyjnym wycieczki było odwiedzenie osiołka somalijskie Henia i jego rodzinki.Chcemy przypomnieć, że nasza szkoła opiekuje się Heniem i posiada akt jego adopcji. Przygotowani do odwiedzenia naszego podopiecznego dzieci karmiły Henia i jego córeczkę Helenkę marchewkami.
Dziękujemy ZOO za tak miłe popołudnie. Wielkie ukłony dla Rodziców za pomoc w opiece nad klasami:mamy Krzysia z 3e, mamy Filipa oraz taty Julii z 3f.

FOODMAGEDON - Dzień Dziecka w Arkadii PDF Drukuj Email
Z okazji Dnia Dziecka Arkadia i Fundacja Szkoła na Widelcu przygotowały specjalną zabawę połączoną z miniwarsztatami kulinarnymi, podczas których dzieci wspólnie z p. dietetyk próbowały odpowiedzieć na pytania, co to znaczy dobrze jeść, skąd pochodzi jedzenie, czym jest piramida żywieniowa, dlaczego gotowanie to niezbędna do życia umiejętność oraz dlaczego aktywność fizyczna sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i zdrowi.
Wraz z edukatorami Fundacji SNW i pracownikami Arkadii dzieci ćwiczyły, brały udział w wielostopniowej rywalizacji oraz przygotowały przepyszną sałatkę z serem kozim, oliwą, pomidorami, ziołami i bazylią. W imprezie wzięli udział uczniowie klasy III D wraz z ich wychowawczynią ze świetlicy Małgorzatą Litwin.
Dziękujemy Pani Marcie Kieler, Panu Tomaszowi Wyrzykowskiemu i Panu Leszkowi Kępińskiemu za opiekę podczas wycieczki.
A tak bawiliśmy się:

XII Edycja „Świetliczka” zakończona PDF Drukuj Email
Z przyjemnością ogłaszamy, że dziś (06.06.2017) zostały rozdane dyplomy i nagrody laureatom corocznego konkursu artystycznego organizowanego przez naszą świetlicę . W tym roku bohaterem prac plastycznych i inscenizacji były ptaki, dlatego uroczystość uświetnił krótki koncert piosenek o ptakach. Występowały dzieci z klasy 0, Julia Mozdyniewicz a wisienką na torcie była piękna interpretacja piosenki Stana Borysa „Jaskółka” w wykonaniu pani Beaty Żukowskiej- Szaruga.
Po części oficjalnej nasi goście z przyjemnością fotografowali się na tle pięknie wyeksponowanych nagrodzonych prac plastycznych. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Dzień dziecka PDF Drukuj Email
1 czerwca...chyba nie ma nikogo,kto by nie wiedział do kogo należy ten dzień. Już tradycją stało się przygotowanie niespodzianki dla wszystkich Dzieci-Uczniów naszej szkoły. Tym razem to nie gofry,a owocowe szaszłyki wiodły prym i były prezentem z okazji Dnia Dziecka.Stawiając na promowanie zdrowego sposobu odżywiania naszych Uczniów nauczyciele ze świetlicy zaprosili ich na małe owocowe co nieco. Nikt nie czuł sie rozczarowany,a wręcz przeiwnie chętnie prosił o dokładkę. Było wesoło, smacznie i zdrowo.

FOOD REVOLUTION DAY 2017 PDF Drukuj Email
19 maja nasza Szkoła po raz trzeci włączyła się do obchodów Dnia Żywieniowej Rewolucji (Food Revolution Day). Wyjątkowa akcja o zasięgu globalnym, której celem jest zachęcanie do wspólnego gotowania oraz zwrócenia uwagi na problem otyłości na świecie. Food Revolution Day to projekt powołany do życia przez Fundację Jamiego Olivera, a swoich ambasadorów ma na całym świecie. W Polsce jest nim Grzegorz Łapanowski, założyciel i prezes Fundacji Szkoła na Widelcu, z którą od trzech lat mamy przyjemność i zaszczyt współpracować. W tym roku wspólnie z naszymi najmłodszymi uczniami z klas 0A, 0B i 0C oraz ich wychowawczyniami przygotowaliśmy orzeźwiające soki z cytrusami, miodem i miętą z naszego ogródka oraz świeżo wyciskane soki z marchewki i jabłek. Jednomyślnie uznaliśmy, że własnoręcznie przygotowane napoje są najsmaczniejsze i najzdrowsze, zawierają mnóstwo witamin i dają moc.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>