Z życia świetlicy
"Czytajmy maluchom" PDF Drukuj Email
W ubiegły piątek do świetlicy klas pierwszych zawitał miły gość. Pan Krzysztof Kowalik, dziadek Zojki przyszedł, aby poczytać pierwszakom baśnie. Ale to nie wszystko! Dzieci wspólnie z panem Krzysztofem układały zupełnie nową baśń i trzeba przyznać, że wykazały się wielką kreatywnością! Spotkanie było na tyle miłe i inspirujące, że jesteśmy już umówieni na następne :)

Zdrowe przekąski PDF Drukuj Email
17 listopada nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Zdrowego Żywienia. W tym roku szkolnym odbyły sie one w Szkole Podstawowej nr 77. Hasłem przewodnim spotkania było "Zdrowe myślenie mądre myślenie". Zainspirowani wierszem J. Tuwima "Lokomotywa" postawiliśmy na przekąski z mięsa. Świadomi oczywiście, że zjedzenie 1000 kotletów nie pomoże nam podnieść lokomotywy, to jednak pamiętamy, że mięso jest ważnym składnikiem naszej codziennej diety, źródłem białka, żelaza, cynku oraz witamin z grupy B. W naszym menu znalazły się:
-sałatka z kurczaka
-tortilla wieloziarnista z szynką
-rolada indycza z morelami
-różyczki z szynki parmeńskiej
-pulpeciki bałkańskie

Śniadania czwartkowe PDF Drukuj Email
Jak przystało na szkołę z pomysłem na zdrowy styl życia, raz w tygodniu zachęcamy dzieci z klas 4 uczęszczające do świetlicy, do wspólnego spożywania posiłków.
Wspólne drugie śniadania są okazją integracji, współdziałania, nabywania nowych umiejętności, odkrywania smaków, kulturalnego i spokojnego jedzenia, dzielenia się czy uczenia samodzielności.
Organizując wspólne śniadania chcemy zwrócić uwagę dzieci i rodziców na to, jak ważne jest regularne jedzenie, także to, co jemy i w jaki sposób jemy.
Niezwykle istotne jest przestrzeganie ustalonych zasad: przynosimy tylko zdrowe i wartościowe produkty, jemy warzywa i owoce, zachowujemy higienę, dbamy aby wszyscy mieli miejsce przy stole, zaczynamy posiłek, kiedy wszyscy siedzą przy stole, nie "rzucamy" się na jedzenie, pytamy kiedy chcemy odejść od stołu, każdy sprząta po sobie.
Wspólne przygotowywanie posiłków daje wiele satysfakcji i zadowolenia, dzieci stają się świadomymi konsumentami, potrafią wybierać najlepsze dla siebie produkty. Wiedzą, że jedzenie trzeba szanować, doświadczają ile pracy muszą włożyć, by przygotować posiłek.
Jednak najważniejszy jest fakt, że śniadania czwartkowe sprawiają dzieciom ogromną radość i chętnie w nich uczestniczą.

Wycieczka do warszawskiego ZOO PDF Drukuj Email
W piątek, 9 czerwca klasy 3e i 3f w ramach zajęć w świetlicy wybrały się na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Pogoda dopisała, było bardzo ciepło, a to sprzyjało zwiedzaniu i poznawaniu zwierząt tam mieszkających. Punktem kulminacyjnym wycieczki było odwiedzenie osiołka somalijskie Henia i jego rodzinki.Chcemy przypomnieć, że nasza szkoła opiekuje się Heniem i posiada akt jego adopcji. Przygotowani do odwiedzenia naszego podopiecznego dzieci karmiły Henia i jego córeczkę Helenkę marchewkami.
Dziękujemy ZOO za tak miłe popołudnie. Wielkie ukłony dla Rodziców za pomoc w opiece nad klasami:mamy Krzysia z 3e, mamy Filipa oraz taty Julii z 3f.

FOODMAGEDON - Dzień Dziecka w Arkadii PDF Drukuj Email
Z okazji Dnia Dziecka Arkadia i Fundacja Szkoła na Widelcu przygotowały specjalną zabawę połączoną z miniwarsztatami kulinarnymi, podczas których dzieci wspólnie z p. dietetyk próbowały odpowiedzieć na pytania, co to znaczy dobrze jeść, skąd pochodzi jedzenie, czym jest piramida żywieniowa, dlaczego gotowanie to niezbędna do życia umiejętność oraz dlaczego aktywność fizyczna sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i zdrowi.
Wraz z edukatorami Fundacji SNW i pracownikami Arkadii dzieci ćwiczyły, brały udział w wielostopniowej rywalizacji oraz przygotowały przepyszną sałatkę z serem kozim, oliwą, pomidorami, ziołami i bazylią. W imprezie wzięli udział uczniowie klasy III D wraz z ich wychowawczynią ze świetlicy Małgorzatą Litwin.
Dziękujemy Pani Marcie Kieler, Panu Tomaszowi Wyrzykowskiemu i Panu Leszkowi Kępińskiemu za opiekę podczas wycieczki.
A tak bawiliśmy się:

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>