Z życia świetlicy
„Polska to MY - Autoportret w 100-lecie Niepodległości PDF Drukuj Email
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w projekcie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, pod nazwą „Polska to My-Autoportret na 100-lecie Niepodległości”. Ideą akcji było przez cały wrzesień i październik tworzenie - malowanie, rysowanie AUTOPORTRETÓW-przez uczniów, ich rodziców, rodzeństwo, dziadków, kuzynów, sąsiadów i pokazanie, że Polska to przede wszystkim ludzie, to MY, obywatele w różnym wieku, wspólnota, która jest naszą siłą. Wspaniałe, kolorowe ekspozycje – autoportrety powstały w klasach pierwszych, a powstała z nich prezentacja slajdów, będzie pokazana na murach warszawskich domów lub innych nośnikach reklamy zewnętrzne w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości. Autorem pomysłu jest rzeźbiarz Leszek Jasiński, współpracujący z WCIES w ramach projektu „Artyści dla edukacji". Z ramienia szkoły projekt koordynowały pani Ewa Hunkiewicz i Daria Łączyńska.
Wystawę można oglądać na półpiętrze naszej szkoły przez cały listopad.

100-lecie Niepodległości Polski PDF Drukuj Email
Uczniowie klas 4 i 5 przebywający w świetlicy szkolnej przyłączyli się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji zapoznali się z dziejami Polski, obejrzeli film edukacyjny "Z albumu dziadka - Historia Józefa Piłsudskiego", wykonali piękne kokardy narodowe oraz ozdobili salę symbolami narodowymi.
Zajęcia przygotowały p. Milena Sokół i p. Dominika Janicka.

Z życia ogródka szkolnego PDF Drukuj Email
Październik dobiega końca, a za nami ogrom wykonanej pracy w szkolnym ogródku. Przypominamy, że powstał on dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu i dobrze się miewa. Dzięki uczniom i rodzicom klas pierwszych udało się posprzątać śmieci, wyplewić chwasty, zasadzić rośliny i założyć kompostownik. Duże ukłony kierujemy w kierunku Fundacji Alter Eko, dzięki której te działania mogły się odbyć.
Wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców zapraszamy do ogródka.

Wspólne zdrowe śniadania PDF Drukuj Email
Wspólne zdrowe śniadania to już tradycja naszej świetlicy. W tym roku szkolnym w myśl idei "Szkoły na widelcu" i programu edukacyjnego Ekipy Chrumasa śniadania przygotowujemy wspólnie z klasami pierwszymi. To nie tylko jedzenie, ale również przygotowywanie tego posiłku. Uczniowie przynoszą produkty z domu, które wspólnie myjemy i kroimy, Poznają nowe smaki i przyprawy. Dzieci nakrywają stół, utrwalają sobie nawyki zachowania przy stole, uczą się podstaw savoir-vivre’u. Sprzymierzeńcami tych naszych spotkań są rodzice, którzy na te "śniadaniowe" spotkania pieką ciasta, smażą placki np. z cukinii, czy naleśniki, robią dżemy, pasty.
Życzymy smacznego - Małgorzata Litwin, Ewa Hunkiewicz, Martyna Komisarczyk.

Spotkanie edukacyjne pt. „Poznawanie świata przez osoby niewidome - rola zmysłów" PDF Drukuj Email
W piątek 26 października uczniowie klas pierwszych mogli uczestniczyć w spotkaniu edukacyjnym pt. „Poznawanie świata przez osoby niewidome - rola zmysłów". Zajęcia poprowadziła mama uczniów naszej szkoły pani Monika, na co dzień pracująca w Laskach. Dzieci mogły doświadczyć, jak ważna rolę odgrywa w naszym życiu zmysł wzroku, dowiedziały się o osobie przewodniku i psie przewodniku, oglądały maszynę brajlowską, poznały zasady pisma Braille'a i książki tak napisane. Symulując, przy zakrytych oczach specjalną opaską mogły przejść po świetlicy, asekurując się białą laską.
Dziękujemy za tak ciekawe doświadczenie, była to prawdziwa lekcja empatii. Ewa Hunkiewicz

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>