Z życia świetlicy
Jasełka PDF Drukuj Email
W piątek 22 grudnia uczniowie kl. III D i IV A przedstawili młodszym koleżankom i kolegom świąteczną humoreskę pt.: „Jasełkowa łezka”. W spektaklu tematy biblijne przeplatały się z humorystycznymi scenami z udziałem zwierzątek. Dzieci z kl. 0-III z zainteresowaniem obejrzały Jasełka, a w finale wsparły aktorów przyłączając się do wspólnego śpiewania pastorałki. Przedstawienie przygotowali Hanna Gawarska, Katarzyna Bielecka i Bartosz Łuczkiewicz.

Przedświąteczne drugie śniadania PDF Drukuj Email
Nasze czwartkowe drugie śniadania organizowane w świetlicy dla czwartoklasistów stały się już tradycją. Przed świętami postanowiłyśmy nadać świąteczny charakter temu spotkaniu. Śpiewaliśmy kolędy, dekorowaliśmy pierniki, piliśmy zimową herbatę z imbirem i miodem. W tym świątecznym klimacie uczniowie mogli poznać tradycje świąt w innych krajach... Włoszech, Francji, Niemczech, Szwecji a nawet na Hawajach. Dla wytrwałych i uważnie słuchających były pytania. Najlepsi otrzymali drobne nagrody.

Kiermasz piernikow, muffinek i ciasteczek maślanych PDF Drukuj Email

Kolędy i pastorałki u pierwszaków PDF Drukuj Email
W tym roku pierwszaki zaprosiły rodziców i dziadków na koncert pastorałek . Barwne stroje ludowe, światło świec i góralskiej watry oraz wielkie zaangażowanie dzieci sprawiły, że był to wyjątkowy wieczór. Rodzice nagrodzili występ gromkimi brawami.
Po koncercie dzieci obdarowały rodziców własnorecznie przygotowanymi podarunkami.

"Czytajmy maluchom" PDF Drukuj Email
W ubiegły piątek do świetlicy klas pierwszych zawitał miły gość. Pan Krzysztof Kowalik, dziadek Zojki przyszedł, aby poczytać pierwszakom baśnie. Ale to nie wszystko! Dzieci wspólnie z panem Krzysztofem układały zupełnie nową baśń i trzeba przyznać, że wykazały się wielką kreatywnością! Spotkanie było na tyle miłe i inspirujące, że jesteśmy już umówieni na następne :)

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>