Z życia świetlicy
Świąteczne przygotowania PDF Drukuj Email
Ostatni tydzień marca w świetlicy klas III upłynął w świątecznej atmosferze. Rozpoczęło się od przygotowania kurpiowskich wielkanocnych palm. Kolejne dni były równie pracowite. Uczniowie samodzielnie posiali owies by ozdobić świąteczne stoły swoich domów. Prezentacja multimedialna na temat Wielkanocy była przypomnieniem wiedzy zdobytej w poprzednich latach. Każdy kto uczestniczył w quizie dotyczącym tradycji wielkanocnych mógł wygrać udział w zajęciach sportowych. W ostatnim dniu uczniowie dzielili się jajkiem, składali sobie życzenia oraz malowali bajecznie kolorowe pisanki przy użyciu tablicy interaktywnej. Zajęcia przygotowała pani Milena Sokół.

Kiermasz świąteczny PDF Drukuj Email
Chyba już każdy zaczął przygotowania do świąt. My w naszej szkole z okazji ich nieuchronnego zbliżania się, nawet za oknem jakby cieplej, przygotowaliśmy kiermasz. Można było kupić palemki, ciasteczka maślane z symbolami wielkanocnymi, czekoladowe muffinki i kartki świąteczne. A wszystko na szczytny cel-wsparcie naszego podopiecznego z warszawskiego zoo, osiołka somalijskiego Henia. Kiermasz przygotowali uczniowie klas czwartych uczęszczający do świetlicy pod czujnym okiem Pani Małgosi i Ewy. Ale to nie wszystko. To był bardzo ciekawy czwartek 22 marca. Obok kiermaszu czwartoklasiści spotkali się również na wspólnym świątecznym, zdrowym śniadaniu. Obok smakowania pyszności odbyły się warsztaty plastyczne i zabawy z quizem o tematyce świątecznej. Myślą przewodnią tego porannego spotkania było jajko i jego historia. Nikomu jednak nie udało się odpowiedzieć na pytanie:, „Co było pierwsze jajko czy kura?”.
Nieważne...święta i tak przyjdą

Tradycje kurpiowskie PDF Drukuj Email
W dniach poprzedzających Niedzielę Palmową w świetlicy klas III gościem była pani Ewa Grudzińska, mama Natalii, która pokazała dzieciom, jak wykonać kurpiowskie palmy wielkanocne. W ruch poszły gałązki, zielone dodatki i kolorowe krepiny. Pod jej czujnym okiem każdy uczeń samodzielnie wykonał własną palemkę.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.
Dodatkową atrakcją była możliwość przymierzenia tradycyjnego kurpiowskiego stroju. Podsumowaniem zajęć była prezentacja multimedialna przedstawiająca ozdoby wielkanocne i tradycyjne stroje Kurpiów.
Zajęcia zorganizowała p. Milena Sokół.

Aktywna tablica - czyli TIK PDF Drukuj Email
15 marca w ramach „Aktywnej tablicy” sieci współpracy i samokształcenia dla dzielnic: Bemowo, Bielany, Ursus, Włochy, Żoliborz w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla grupy przedszkolnej z Przedszkola nr 308 pt. „Nadchodzi WIELKAnoc - symbole wielkanocne”. Dzieci uczestniczyły w lekcji z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, uzupełniały koszyczek wielkanocny, malowały pisankę, uczyły się wierszyka. Zajęcia uzupełniły warsztaty plastyczne z dekorowania papierowych jajek, z których powstały przepiękne pisanki. To było naprawdę ciekawe, kreatywne i miłe spotkanie. Już niebawem kolejne zajęcia.

Ozdobne butelki PDF Drukuj Email
Uczniowie klas III podczas zajęć w świetlicy szkolnej wykonali ozdobne butelki wypełnione produktami spożywczymi. Do szklanych butelek wsypywali kasze, makarony, ryże, mak, wiórki kokosowe, pestki słonecznika, siemię lniane i fasole. Zabawa połączona była z nauką. Dzięki tablicy interaktywnej uczniowie poznali różne odmiany produktów, którymi dekorowali butelki. Dzieci dowiedziały się również w jakich warunkach rosną i do czego są wykorzystywane nasiona wybranych roślin.
Zajęcia i prezentację multimedialną przygotowała p. Milena Sokół.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>