Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Z życia świetlicy
Jasełka PDF Drukuj Email
W piątek 22 grudnia uczniowie kl. III D i IV A przedstawili młodszym koleżankom i kolegom świąteczną humoreskę pt.: „Jasełkowa łezka”. W spektaklu tematy biblijne przeplatały się z humorystycznymi scenami z udziałem zwierzątek. Dzieci z kl. 0-III z zainteresowaniem obejrzały Jasełka, a w finale wsparły aktorów przyłączając się do wspólnego śpiewania pastorałki. Przedstawienie przygotowali Hanna Gawarska, Katarzyna Bielecka i Bartosz Łuczkiewicz.

 
Przedświąteczne drugie śniadania PDF Drukuj Email
Nasze czwartkowe drugie śniadania organizowane w świetlicy dla czwartoklasistów stały się już tradycją. Przed świętami postanowiłyśmy nadać świąteczny charakter temu spotkaniu. Śpiewaliśmy kolędy, dekorowaliśmy pierniki, piliśmy zimową herbatę z imbirem i miodem. W tym świątecznym klimacie uczniowie mogli poznać tradycje świąt w innych krajach... Włoszech, Francji, Niemczech, Szwecji a nawet na Hawajach. Dla wytrwałych i uważnie słuchających były pytania. Najlepsi otrzymali drobne nagrody.

 
Kiermasz piernikow, muffinek i ciasteczek maślanych PDF Drukuj Email
W szkole cały grudzień przybliżał nas do świąt. W tej przedświątecznej atmosferze uczniowie klas 4 uczęszczający do świetlicy przygotowali kiermasz piernikow, muffinek i ciasteczek maślanych. Pierniki i ciasteczka w kształcie świątecznych symboli bardzo szybko zniknęły ze stołu. Muffinki podobnie. Nasze przepisy na te słodkości sprawdziły się niezawodnie. Na kiermaszu moźna było też znaleźć ręcznie wykonane bombki zdobione cekinami. To pracochłonna metoda, ale efekt końcowy robi wrażenie.

 
Kolędy i pastorałki u pierwszaków PDF Drukuj Email
W tym roku pierwszaki zaprosiły rodziców i dziadków na koncert pastorałek . Barwne stroje ludowe, światło świec i góralskiej watry oraz wielkie zaangażowanie dzieci sprawiły, że był to wyjątkowy wieczór. Rodzice nagrodzili występ gromkimi brawami.
Po koncercie dzieci obdarowały rodziców własnorecznie przygotowanymi podarunkami.

 
"Czytajmy maluchom" PDF Drukuj Email
W ubiegły piątek do świetlicy klas pierwszych zawitał miły gość. Pan Krzysztof Kowalik, dziadek Zojki przyszedł, aby poczytać pierwszakom baśnie. Ale to nie wszystko! Dzieci wspólnie z panem Krzysztofem układały zupełnie nową baśń i trzeba przyznać, że wykazały się wielką kreatywnością! Spotkanie było na tyle miłe i inspirujące, że jesteśmy już umówieni na następne :)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid XHTML 1.0 Transitional